понеділок, 31 березня 2014 р.

Генштаб Швейцарії – «Тактика партизанської боротьби»



Почав читання: 20.03.2014р. Закінчив читання:23.03.2014р.


Думаю пояснювати свій вибір, щодо читання цієї книги геть не потрібно. В тій ситуації, що зараз відбувається в країні такі знання можуть бути не те що корисними, а просто катастрофічно необхідними. Проте подібних книг існує дуже багато, а часу дуже мало, тому свій вибір я зупинив на книзі складеній для Швейцарії, країни, що не входить в жоден військовий оборонний союз і для захисту свого суверенітету покладається лише на власні сили і партизанську боротьбу свого народу. Я резонно вирішив що саме в такої країни має бути розумний генеральний штаб, який складе найбільш повну версію тактики партизанської боротьби. Ви навіть не уявляєте яким сильним було моє розчарування.
Загальні фрази, очевидні речі, набори ні до чого не зобов’язуючих фраз – ось це на 80% складає книгу, автор якої напевно має військове звання капітан і прізвище «Очевидність». Чого варта лише фраза: «Дуже важливим для партизанського загону є зв‘язок. Особливо з армійськими підрозділами і урядом у вигнанні. Тому радимо вам обов‘язково мати в загоні радиста і 1-2 рації». Типу я цього всього раніше не розумів. Ви б краще мені розказали якою тактикою атакувати підрозділи ворога, аби цю рацію захопити! Звісно були і корисні моменти в книзі, але виявилося, що більшість з цих прийомів мені вже відомі. Книга з тактики партизанської боротьби радить мені нападати на колони військової техніки з укриття, підпалювати першу і останню машину в колоні і потім розстрілювати всі інші. Дякую чуваки, це мені відомо і без вас, бо про це каже елементарна адекватність. Але для того щоб це все реалізувати мені потрібна як мінімум зброя, а ваша порада «напевно важкі озброєння як то гранатомети, можна буде знайти на покинутих військових складах», аж ніяк не вселяє в мене упевненості, що я цю зброю там знайду.
Власне підводячи логічний підсумок, я розумію, що напевно про супер-тактику партизанських війн не дізнаються з книг, такі знання здобувають в бою ті, хто вижив після бою. Але ж мені хотілося б бути серед них.

Немає коментарів:

Дописати коментар