пʼятниця, 31 травня 2013 р.

Роман Коваль – «Чорний Ворон. 5 біографій»



Почав читання:26.05.2013р. Закінчив читання: 26.05.2013р.
Інколи чужа слава не дає тобі спати ночами. Що ж я розумію, це справді не так то і просто, коли ти роками працюєш над популяризацією якоїсь ідеї, а приходить якийсь вискочка, який до того писав дешеві детективні романчики про напівголих мулаток і пише книгу на ту ж тему й збирає вдячні відгуки. Тут хто хочеш може образитися, я добре розумію Романа Коваля.
Ця людина все життя популяризувала ідею «Холодного Яру», він влаштовував вшанування Холодноярської Республіки ще тоді коли на ці вшанування не приїздили політики і десятки тисяч людей. Він збирав інформацію про повстанців по крихтам, записував свідчення, вишукував довгожителів, нагромаджував, складав, випрацьовував, виписував… І тут на тобі, прибігає такий собі Шкляр, на історичних фактах пише вигадану історію і майже отримує Шевченківську премію з усім тим розголосом який йде на додачу до терміну «майже отримує».
Ну що ж тут лишається окрім як написати дійсно історичну книгу,про дійсно історичних персонажів, зібрати їхні біографії і видати під тією ж назвою! Це ж цілком логічно! Чи ні? Чекайте, може це вже виглядає якось дивно? Може після того як вийшла книга Шкляра, в суспільстві стався інформаційний зсув і назва «Чорний Ворон» стала геть дескридитованою для історичної праці? Може варто було обрати більш нейтральну назву, яка б так не різала очі, все ж таки це історична розвідка, а не пафосний романчик?
Але пану Роману певно видніше. Хоча…

Немає коментарів:

Дописати коментар